Rubriky
Začínáme

Co do batůžku

Batůžek na ferratu? Ano, rozhodně. Je jasné, že na Pastýřkou stěnu, kde je restaurace dole i nahoře a auto stojí pod mostem (ve vzdálenosti 5 min chůze), nepotřebujete nic než ferratou výbavu a peněženku (ale na tu se batůžek hodí). Na celodenní výlet ve Slovenském ráji už ale potřebujeme více věcí.

Cvičná stěna

Zde je tedy potřeba opravdu jen sedák, ferratový set, helma, rukavice, odsedka a láhev s pitím. Na fotce není lékárnička, ale neměla by ve vašem batohu chybět. Občerstvení a lékárnička patří dovnitř batůžku, myslete na ty, co jdou pod vámi – v případě upuštění předmětů totiž ohrožujete ostatní.

Jednodenní výlet

Tady už je potřeba myslet na to, že ferraty jsou v horách, a i když vycházíte od auta v teplém slunečném počasí, nahoře to může pořádně profukovat a déšť se z vedlejšího údolí přižene během pěti minut. Takže do většího batůžku naskládáme nepromokavou bundu, příp. zateplovací vrstvu či triko na převlečení. V lékárničce by neměla chybět termoizolační fólie. Na dlouhé přístupy nebo sestup se hodí trekové hole (stačí jedna).

Přechod hor, náročnější trasy

Prodloužený víkend v horách znamená opět vetší batoh (i když já nosím většinu zmiňovaného vybavení s sebou i např. na děčínskou ferratu). Kromě již uvedeného vybavení přibalíme věci na spaní (vložku do spacáku), věci na nouzové přenocování (žďárák, teplou vrstvu), vařič. Na vlastní ferratu pak pomůcky na záchranu či dopomoc. Lano o délce cca 20 m, prusíky, smyčky a HMS karabiny.

Na všech fotkách chybí nepromokavé pouzdro na mapu, mapa
a mobilní telefon! Ty si do batohu určitě přibalte.

Pozn.: Na ilustračních fotkách je vybavení, které na ferratách skutečně používáme (nejedná se tedy o reklamní předměty/cílenou propagaci).