Rubriky
Nezařazeno

Proč jít na ferratu?

No, protože tam chodí všichni okolo a fotky dobře vypadají na instáči, ne? Ne. Na ferratu jděte, pokud máte rádi hezké výhledy, nebojíte se výšek a máte alespoň základní fyzičku. Pokud vám nedělá dobře vyjít po roštovém schodišti do krámku vedle, běžte po turistické značce na vyhlídkové místo. Tam ty fotky budou taky skvělé.

Poslední dobou se mezi turisty ferratisty rozmáhá poměřování, kdo vylezl těžší ferratu. Já to vidím jinak – na skálu jdu proto, abych něco viděl. Nezvyklý pohled na město, na řeku nebo prostě jen tak na okolní lesy (nejlepší varianta).

Pastýřská stěna Děčín

Samozřejmě motivací může být i chuť zkusit něco nového, překonat sám sebe. Ale zejména v tom druhém případě zvažte, kde a s kým budete své limity překonávat. Přes velmi dobrou dostupnost a okolím zdůrazňovanou snadnost se pořád jedná o rizikový sport
v nepřístupném terénu. Většina horských vůdců (to jsou ti, kdo jsou
v horách opravdu doma, v Čechách jich je pár desítek) vám potvrdí, že je s podivem, že nehod a úrazů je na ferratách tak málo. Chovejme se proto ostražitě, ať tato bilance zůstává příznivá i nadále.